free website creation software

Ιστορικό Ντοκιμαντέρ

"Έργα και ημέραι ενός Δεσπότη"
Αφιερωμένο στον αείμνηστο Μητροπολίτη Χαλκίδος
Γρηγόριο Πλειαθό

Το ιστορικό Ντοκιμαντέρ "Έργα και ημέραι ενός Δεσπότη" τιμήθηκε με ΕΠΑΙΝΟ στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ιστορικού Ντοκιμαντέρ ¨Προεγγίζουμε κριτικά το παρελθόν¨

Mobirise

Συμμετοχή στο 9ο Φεστιβάλ Ελληνικού Ντοκιμαντέρ Χαλκίδας στην κατηγορία Πανόραμα

ΠΡΟΒΟΛΕΣ
  1. 9o DOCFEST - Το ντοκιμαντέρ προβλήθηκε στην κατηγορία Πανόραμα, στο 9ο Φεστιβαλ Ελληνικού Ντοκιμαντέρ.
  2. 2ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ - Το Ντοκιμαντέρ συμμετείχε στον μαθητικό διαγωνισμό και διακρίθηκε με ΕΠΑΙΝΟ. Η Προβολή και η βράβευση έγινε στα Γενικά Αρχεία του Κράτους.
  3. ΤΡΙΑΝΤΑΡΟΣ ΤΗΝΟΥ - Η προβολή έγινε στο Πνευματικό Κέντρο του οικισμού Τριαντάρος στην Τήνο την ιδιαίτερη πατρίδα του Αείμνηστου Μητροπολίτη Γρηγορίου.
  4. ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ - Στο πλαίσιο ειδικής εκδήλωσης που διοργάνωσε το Εσπερινό Γυμνάσιο Χαλκίδας προς τιμής του Αείμνηστου Μητροπολίτη Γρηγορίου Πλειαθού.
  5. ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ - Στο πλαίσιο  της Εβδομάδας Μαθητικής Δημιουργίας που διοργάνωσε το Γραφείο Πολιτιστικών Θεμάτων της ΔΔΕ Εύβοιας.
  6. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - Σε ειδική εκδήλωση προς τιμή του Αείμνηστου Μητροπολίτη Γρηγορίου Πλειαθού.
  7. 1ο ΚΑΠΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ -  Σε ειδική εκδήλωση προς τιμή του Αείμνηστου Μητροπολίτη Γρηγορίου Πλειαθού.
  8. Εταιρεία Ευβοϊκών Σπουδών. Τ.Τ. Χαλκίδος -  Στο πλαίσιο της Εβδομάδας Μαθητικής Δημιουργίας που διοργάνωσε το Γραφείο Πολιτιστικών Θεμάτων της ΔΔΕ Εύβοιας.